Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Medycyna sportowa

W Paley European Institute zdajemy sobie sprawę jak ważna jest pomoc trenerom, małym i dużym sportowcom, profesjonalistom i amatorom, którzy rozpoczynają przygodę ze sportem lub doznali różnego typu kontuzji. Dlatego opieka medyczna w PEI obejmuje również medycynę sportową dzieci i młodzieży uprawiającej sport – zarówno amatorsko, jak i zaczynającej profesjonalne treningi w klubach, szkółkach i drużynach sportowych.

 

Kiedy zgłosić się do lekarza medycyny sportowej dzieci?

Jeśli Twoje dziecko zaczęło regularne treningi, upewnij się, że otrzyma pełne badanie fizyczne przed udziałem w jakimkolwiek zorganizowanym sporcie. Natomiast jeśli doznało kontuzji lub potrzebuje leczenia w związku z jakimkolwiek innym stanem związanym z uprawianiem sportu – lub jeśli czuje się nie w formie lub na coś się skarży – ważne jest, abyś od razu uzyskał pomoc medyczną. Lekarz medycyny sportowej może w tym pomóc, wykluczając wszelkie poważne urazy, zapewniając odpowiednią opiekę w przypadku drobnych urazów (takich jak naciągnięcia), a także zalecając ćwiczenia rehabilitacyjne, aby Twój mały sportowiec mógł szybko wyleczyć się z kontuzji i jak najszybciej wrócić do uprawiania sportu.

 

Lekarz medycyny sportowej dzieci – czym się zajmuje?

 

Zakres zadań realizowanych przez specjalistów Paley European Institute z zakresu medycyny sportu dzieci obejmuje:

• badania wstępne, na postawie których określa się ogólny stan zdrowia dziecka oraz kwalifikację do uprawiania konkretnej dyscypliny
• badania okresowe zlecane co ok. pół roku dla nadzorowania ewentualnych zmian w organizmie i następstw regularnej aktywności fizycznej,
• badania kontrolne obejmujące dobór odpowiednich metod treningu, zapobieganie kontuzjom oraz leczenie wszelkiego typu urazów narządu ruchu.

W Paley European Institute:

• wydajemy opinię medyczną na temat możliwości wykonywania danej dyscypliny;
• zatwierdzamy brak przeciwwskazań lub zwracamy uwagę na ewentualne obszary, których funkcjonowanie należy poprawić, aby uprawianie danej aktywności było możliwe;
• gdy zachodzi taka konieczność, natychmiast rozpoczynamy leczenie pourazowe;
prowadzimy rehabilitację małego Pacjenta.

Kiedy warto umówić się na konsultację do lekarza medycyny sportowej w Paley European Institute?

• Jeśli Ty lub Twoje dziecko planujecie rozpocząć aktywność sportową
• Jeśli Ty lub Twoje dziecko już uczęszczacie na zajęcia sportowe
• Jeśli Ty lub Twoje dziecko bierzecie udział w zawodach sportowych
• Jeśli nie masz pewności, że wybrana dyscyplina, rodzaj wykonywanych ćwiczeń fizycznych czy częstotliwość treningów są właściwe dla możliwości organizmu Twojego lub Twojego dziecka.

 

Dzięki regularnym wizytom w Paley European Institute będziemy w stanie ocenić możliwości fizyczne i szanse na rozwój małego Pacjenta, a tym samym dbać o jego bezpieczeństwo z każdym kolejnym sukcesem osiąganym w wybranej dyscyplinie.

Umów wizytę w Paley European Institute i bezpiecznie rozpocznij lub kontynuuj aktywność fizyczną!