Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

O nas

Paley European Institute jest europejskim przedstawicielem znanego na całym świecie centrum specjalizującym się między innymi w leczeniu wrodzonych, rozwojowych i pourazowych schorzeń ortopedycznych.

Misją Paley European Institute jest zapewnienie najbardziej zaawansowanych technologicznie metod leczenia w celu poprawy życia pacjentów.

 

 

Adrian Choiński – ZnanyLekarz.pl

Służąc dzieciom i dorosłym z Polski oraz Europy, Paley European Institute oferuje wszechstronną, skoordynowaną opiekę doświadczonego zespołu specjalistów, zaprojektowaną z myślą o specyficznych potrzebach każdego pacjenta.

W Paley European Institute nasza filozofia leczenia koncentruje się na zaangażowaniu w zachowanie kończyn i stawów, ich rekonstrukcji oraz przywróceniu ich funkcji.

https://paleyeurope.com/wp-content/uploads/2019/08/about_icon2.svg

Siłą procesu leczenia w PEI jest także jego interdyscyplinarność i całościowe podejście do procesu terapii, który odbywa się̨ przy stałej współpracy z lekarzem ortopedą, pediatrą, dietetykiem, psychologiem oraz zespołem fizjoterapeutów.

https://paleyeurope.com/wp-content/uploads/2019/08/about_icon3.svg

Naszą opiekę wyróżnia jakość, wiedza oraz emocjonalne zaangażowanie całego zespołu PEI, co daje naszym pacjentom szanse na najlepszy z możliwych wyników.

J. Michał Deszczyński

Dyrektor medyczny Paley European Institute. Ortopeda specjalizujący się w leczeniu deformacji narządu ruchu, wydłużania kończyn, leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej i endoprotezoplastyki stawów.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim oraz studiów podyplomowych z Metodologii Badań Klinicznych WUM. W 2016 roku obronił rozprawę doktorską dotyczącą wysokiej osteotomii kości piszczelowej. Ukończył staż w Paley Institute z Ortopedii Dziecięcej i Deformacji Narządu Ruchu w West Palm Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Pełnił funkcję ordynatora oddziału ortopedii dziecięcej i leczenia deformacji narządu ruchu w Szpitalu Medicover w Warszawie.

Jego największym autorytetem w dziedzinie ortopedii jest jego ojciec – Jarosław Deszczyński Senior, który zaszczepił w nim empatię i szacunek do drugiego człowieka. W praktyce lekarskiej stawia na współpracę i zapewnienie pełnego komfortu swoim pacjentom.

Za swoim mentorem powtarza: „Chirurg jest tak dobry jak dobra jest jego ostatnia operacja” (Dror Paley).

Tata dwójki dzieci. Uwielbia „Gwiezdne Wojny” oraz muzykę klasyczną. Pasjonat nowych technologii i lotnictwa.

Tomasz Albrewczyński

Ortopeda zajmujący się leczeniem deformacji narządu ruchu, wydłużaniu kończyn, ortopedii dziecięcej i rekonstrukcji stawów.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie ortopedyczne zdobywał w Katedrze i Klinice II Wydziału Lekarskiego WUM. Następnie odbył staż w Paley Institute w West Palm Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliło mu to zbudować solidny fundament pod dalszą pracę zawodową.

Z sukcesami wdraża innowacyjne rozwiązania w proces leczenia swoich pacjentów. Jak sam o sobie mówi jest chirurgiem z krwi i kości. Blok operacyjny to środowisko, w którym czuje się najlepiej.

W swojej praktyce zawodowej stawia na najwyższe standardy. Ze słownika już dawno wymazał słowo „kompromis” i tego samego oczekuje od swoich współpracowników.

Jego życiowe credo brzmi: „Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki” (Canfield Jack).

Prywatnie tata dwójki dzieci i pasjonat motoryzacji, szczególnie budowy silników.

Dror Paley

Światowej sławy ortopeda, który ma swoim koncie ponad 20.000 przeprowadzonych operacji wydłużania kończyn dzieci i dorosłych oraz kilkanaście tysięcy operacji ortopedycznych w szczególności dzieci i związanych z korekcją deformacji oraz ochroną stawów.

Założyciel i dyrektor Paley Institute w West Palm Beach na Florydzie, absolwent Uniwersytetu w Toronto. W wieku 30 lat zdobywał doświadczenie i praktykę zawodową w Kurganie pod okiem rosyjskiego prof. Ilizarowa (metoda Ilizarowa). Następnie sam zaczął rozwijać poznane metody. W 1986 roku wprowadził metodę Ilizarowa w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie wykonał już ponad 20 000 zabiegów związanych z wydłużaniem kończyn i korekcją deformacji.

W latach 2001-2009 był dyrektorem Rubin Institute for Advanced Orthopaedics (RIAO) oraz International Center for Limb Lengthening (ICLL) w Sinai Hospital of Baltimore.

Przez 14 lat wykładał ortopedię i ortopedię dziecięcą na University of Maryland, gdzie był również szefem ortopedii dziecięcej (1987-2001).

Czwórka jego dziadków urodziła się w Polsce. Pochodzenie jego przodków oraz wrażenie jakie wywarli na nim lekarze z Polski – dr Jarosław Michał Deszczyński oraz dr Tomasz Albrewczyński, którzy odbywali staż w ramach specjalnego programu stypendialnego w ośrodku na Florydzie, zdecydowały o tym, że Paley European Institute powstał w Polsce.

Jest autorem ponad 130 publikacji oraz wielu podręczników dotyczących rekonstrukcji kończyn w takich schorzeniach, jak niedorozwój kości udowej, brak kości strzałkowej czy brak kości piszczelowej. Jego książka, Principles of Deformity Correction, ustanowiła nowy standard w zakresie rozumienia i leczenia deformacji kończyn. Obecnie kończy publikację nt. wrodzonych deformacji kończyn dolnych.

Prywatnie tata czwórki dzieci. Lubi trening fitness, jazdę na rowerze, narciarstwo, wspinaczkę, nurkowanie, fotografię przyrody i studiowanie historii. Dr Paley biegle posługuje się językiem angielskim, hebrajskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i rosyjskim.

David Feldman

Uznany specjalista w zakresie chirurgii ortopedycznej dzieci oraz dorosłych. Zajmuje się głównie chirurgią kręgosłupa oraz leczeniem: skolioz, artrogrypozy bioder i kolan, mózgowego porażenia dziecięcego, deformacji towarzyszących zespołom wrodzonym i wydłużaniem kończyn.

Dyrektor Centrum Deformacji Kręgosłupa i Centrum Bólu Biodra (ang. Spine Deformity Center and Hip Pain Center) w Paley Institute, absolwent Albert Einstein School of Medicine w Nowym Jorku. Doświadczenie z zakresu chirurgii ogólnej zdobywał w NYU Langone Medical Center oraz w Szpitalu dla Dzieci Chorych w Toronto.

Był szefem chirurgii ortopedycznej dla dzieci oraz profesorem chirurgii ortopedycznej i pediatrii w NYU Langone Medical Center/NYU Hospital for Joint Diseases w Nowym Jorku.

Autor artykułów w czołowych czasopismach medycznych, w których przedstawia różne schorzenia ortopedyczne – od bólu pleców przez skoliozę po dysplazję stawu biodrowego i artrogrypozę. Dzięki doświadczeniu dr. Feldmana w zakresie zaawansowanych technik niechirurgicznych i chirurgicznych tysiące jego pacjentów na całym świecie zostało uwolnionych od bólu podczas wykonywania codziennych czynności.

Szczęśliwy tata i dziadek. Miłośnik sztuki współczesnej oraz kolekcjoner obrazów.

Umów się na wizytę w European Paley Institute!