Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Opieka pooperacyjna

Opieka pooperacyjna w ramach Paley European Institute obejmuje konieczne zmiany opatrunków oraz kontrolne konsultacje ortopedyczne w terminach wyznaczonych przez lekarza prowadzącego. W razie potrzeby do dyspozycji Pacjenta pozostają również współpracujący z Instytutem: fizjoterapeuta, dietetyk kliniczny oraz psychoterapeuta.

W karcie wypisowej lekarz prowadzący wpisuje zalecenia pooperacyjne dotyczące:

  1. Obciążania kończyny, zaopatrzenia ortopedycznego (Kule, balkonik, wózek)
  2. Leczenia przeciwbólowego
  3. Dodatkowej farmakoterapii
  4. Terminu oraz rodzaju rehabilitacji
  5. Terminarz zmian opatrunków
  6. Datę pierwszej konsultacji pooperacyjnej
  7. Kolejne daty konsultacji jeśli to możliwe do ustalenia
  8. Informację o potrzebnych badaniach przed konsultacjami pooperacyjnymi
  9. Daty tych badań dodatkowych skorelowane z wizytami pooperacyjnymi

Paley European Institute wyróżnia indywidualne podejście do Pacjenta oraz interdyscyplinarny model leczenia. Korzystając z najnowszych metod leczenia, specjalistycznych technologii oraz emocjonalnego zaangażowania specjalistów, jesteśmy w stanie zaproponować nowatorskie i holistyczne podejście do terapii. W zależności od przypadku oraz stopnia zaawansowania choroby oferujemy leczenie operacyjne, opiekę medyczną po zabiegu oraz fizjoterapię. Naszym priorytetem, ale i szeroko pojętą misją, jest niesienie pomocy dzieciom i dorosłym tak, aby mogli podnosić komfort życia i nie doświadczać dolegliwości bólowych.

Operacje ortopedyczne, fizjoterapia w Paley European Institute

W Paley European Institute każdego dnia leczymy pacjentów, którzy zgłaszają się do nas z różnymi schorzeniami ortopedycznymi. Zbierane latami doświadczenie pozwala nam stawiać trafne diagnozy i dobierać ścieżkę terapeutyczną dopasowaną do konkretnego przypadku. Zajmujemy się leczeniem operacyjnym oraz fizjoterapeutycznym Pacjentów z wadami wrodzonymi, rozwojowymi oraz po urazach.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dochodzenie do sprawności oraz osiąganie zadowalających efektów to długotrwały proces. W Paley European Institute opieka medyczna polega więc zawsze na konsekwentnym realizowaniu Indywidualnego Planu Leczenia, który jest rozpisany często na wiele lat. Wierzymy jednocześnie, że łącząc chirurgię z fizjoterapią, możemy przyczyniać się do podnoszenia poziomu sprawności naszych Pacjentów.

Opieka pooperacyjna – leczenie i fizjoterapia

W naszym centrum ortopedycznym Pacjenci korzystają z pomocy zespołu specjalistów, którzy swoją pracę traktują jak misję. Zaangażowanie w proces leczenia naszych lekarzy fizjoterapeutów i pozostałych specjalistów przekłada się na rezultaty prowadzonych w ośrodku terapii i umożliwia życie bez bólu.

Wiemy, że Pacjenci po interwencji chirurgicznej wymagają szczególnej troski. Dlatego w ramach opieki pooperacyjnej zapewniamy zmianę opatrunków, konsultacje ze specjalistami, a także odpowiednie dobranie środków farmakologicznych. Dorośli oraz dzieci mogą również korzystać z naszej oferty fizjoterapeutycznej. Przed i po operacji wskazane są ćwiczenia z fizjoterapeutą – dzięki którym możliwy jest szybszy powrót do sprawności.

Zespół

Koordynator Opieki Medycznej na podstawie informacji uzyskanych od lekarza prowadzącego wpisuje w kalendarz datę pierwszej wizyty kontrolnej, jak również kolejnych wizyt pooperacyjnych.

Pacjent otrzymuje wraz z kartą wypisową receptę na leki oraz potrzebne skierowania na badania przed konsultacjami pooperacyjnym.