Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10
Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.
Fizjoterapia jest istotną częścią procesu leczenia zarówno w okresie przedoperacyjnym, jak i pooperacyjnym w Paley European Institute. Przed zabiegiem ćwiczenia fizjoterapeutyczne pozwalają na przygotowanie oraz wzmocnienie organizmu. Natomiast proces fizjoterapii pooperacyjnej przyspiesza regenerację organizmu, a także pozwala na szybszy powrót do sprawności sprzed operacji, a w wielu przypadkach zwiększa potencjał przedoperacyjny.
Fizjoterapeuci w PEI współpracują z Pacjentami zarówno z wrodzonymi, rozwojowymi i pourazowymi schorzeniami ortopedycznymi oraz neurologicznymi, a także ze sportowcami i amatorami. Fizjoterapia kierowana jest do dzieci i dorosłych w każdym wieku – od niemowlaków po osoby dorosłe.
W Paley European Institute pracują doświadczeni fizjoterapeuci, którzy posiadają umiejętności w pracy z najmłodszymi pacjentami – tak aby nie był to dla nich przykry obowiązek, ale zabawa i miłe spędzenie czasu. Posługują się międzynarodowym metodami usprawniania: PNF, Bobath NDT, osteopatia, terapia manualna, terapia integracji sensorycznej. Siłą rehabilitacji Paley European Institute jest także jej interdyscyplinarność i całościowe podejście do procesu leczenia, które odbywa się przy stałej współpracy z lekarzem ortopedą oraz psychologiem.
• Konsultacja fizjoterapeutyczna
• Rehabilitacja indywidualna MPD (60 min)
• Rehabilitacja sportowa/pourazowa (60 min)
• Rehabilitacja indywidualna i pooperacyjna (karnety 10-, 20-, 30- godzinne)
• Pojedyncze gipsowanie MPD
• Turnus z gipsowaniem 30h (15 dni = 3 tygodnie) lub 20h (10 dni = 2 tygodnie)
• Seryjne gipsowanie: stopa końsko-szpotawa, wrodzone pionowe ustawienie kości skokowej
• Terapia wymuszonej konieczności CIMT (60 min)
• Terapia funkcjonalna kończyn górnych – terapia ręki (60 min)
• Ndt bobath i ndt bobath dla niemowląt (60 min)
• Integracja sensoryczna (60 min)
• Terapia zajęciowa (60 min.)
Celem konsultacji z fizjoterapeutą jest dopasowanie zaopatrzenia ortotycznego stosowanego po operacji oraz omówienie planu fizjoterapii (dni oraz godziny). Warto dopytać fizjoterapeutę o niezbędny podczas leczenia sprzęt (będzie on zapewniony przez PEI).
Klucz do sukcesu stanowi pełna współpraca między fizjoterapeutą oraz Pacjentem. W procesie przygotowania do zabiegu i odzyskiwania sprawności po nim fizjoterapeuta może zalecić wykonywanie specjalnie przygotowanych dla Pacjenta ćwiczeń w warunkach domowych, które będą aktywnie wspierały proces rehabilitacji. Aby był on jak najszybszy i najbardziej bezproblemowy, niezbędne jest zaangażowanie Pacjenta i postępowanie zgodnie z zaleceniami.
Ponieważ każdy Pacjent ma inne możliwości i ograniczenia fizyczne, proces fizjoterapii i powrót do sprawności jest sprawą bardzo indywidualną. Stan zdrowia i kondycja fizyczna przed operacją odgrywają dużą rolę w określaniu możliwości po operacji. Ćwiczenia ruchowe są ważnym elementem w fizjoterapii, ponieważ zwiększają siłę mięśni, pozwalają utrzymać zakresy ruchu w stawach oraz powodują wzrost ogólnej kondycji organizmu.