Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Fizjoterapia niemowląt Warszawa

Kobieta z dzieckiem na rękach
 

Wizyta z niemowlakiem u fizjoterapeuty – kiedy z niej skorzystać?

 

Pierwszy rok życia to niezwykle istotny okres w życiu dziecka. W tym czasie niemowlak intensywnie się rozwija nie tylko pod kątem fizycznym, ale także psychicznym i umysłowym. Z każdym dniem, tygodniem czy miesiącem zyskuje nowe umiejętności. Intensywnie rośnie, aby w okolicach 1. urodzin już potroić swoją urodzeniową masę ciała.

 

Właśnie w tym pierwszym okresie życia warto skonsultować się z fizjoterapeutą Paley European Institute – specjalistą od wczesnej interwencji u noworodków i niemowląt – oraz sprawdzić czy rozwój motoryczny Twojego dziecka jest prawidłowy.

 

Kobieta z dzieckiem
 

Dlaczego wizyta z niemowlakiem u fizjoterapeuty jest tak istotna? Jak przebiega taka wizyta?

 

Konsultacja z fizjoterapeutą umożliwia szybkie wykrycie nieprawidłowości w rozwoju dziecka oraz rozpoczęcie wczesnej interwencji. Stymulacja nieprawidłowych funkcji pozwala na zahamowanie rozwoju wielu zaburzeń oraz nie dopuszcza do pogłębienia trudności rozwojowych. Dzięki temu dziecko może uzyskać możliwie najlepszy dla niego rozwój psychoruchowy.

 

Konsultacja fizjoterapeutyczna dla noworodków i niemowlaków – co jest najważniejsze podczas takiej wizyty?

 

Podczas wizyty fizjoterapeuta PEI przeprowadza z rodzicami wywiad medyczny oraz bada dziecko – sprawdza ilość i jakość prezentowanych wzorców ruchowych. Na tej podstawie ocenia, na jakim etapie rozwoju jest niemowlak oraz czy mieści się w normach. Rodzice otrzymują również instruktaż w zakresie odpowiedniej pielęgnacji dziecka – prawidłowego podnoszenia, przewijania, obracania, odkładania – oraz wspierania rozwoju niemowlaka według jego potrzeb. W przypadku wykrycia nieprawidłowości fizjoterapeuta PEI opracowuje plan terapeutyczny. Rodzice mają możliwość rozwiania wszelkich wątpliwości i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące rozwoju ich dziecka.

 

Wizyta z niemowlakiem u fizjoterapeuty umożliwia:

 

  1. przeprowadzenie oceny rozwoju niemowlaka,
  2. rozwianie wszelkich wątpliwości i uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące rozwoju dziecka,
  3. szybkie wykrycie nieprawidłowości w rozwoju dziecka oraz rozpoczęcie wczesnej interwencji.

 

Co powinno zaniepokoić rodziców w rozwoju dziecka?

 

Sygnałem do spotkania z fizjoterapeutą powinny być:

 

  1. asymetria tułowia i głowy,
  2. duże odginanie ciała lub głowy do tyłu,
  3. duża niechęć do pozycji na brzuchu lub brak podporu w tej pozycji,
  4. zaciśnięte palce dłoni lub stóp,
  5. nieosiąganie kolejnych umiejętności przez dziecko,
  6. brak nawiązywania kontaktu wzrokowego przez dziecko oraz brak zainteresowania rodzicami i/lub zabawkami.

 

Kobieta trzymająca dziecko
 

Jak fizjoterapeuta prowadzi terapię z dzieckiem?

 

Fizjoterapeuta PEI dobiera indywidualnie do dziecka tempo i rodzaj ćwiczeń, dbając o jego komfort i bezpieczeństwo. Aktywizuje niemowlaka, wywołując odpowiedni ruch, pożądane reakcje i pracę całego ciała u dziecka, co przynosi skutki terapeutyczne. Fizjoterapia niemowlaków w Paley European Institute na Wilanowie to idealne miejsce dla Twojego dziecka.

 

Jakie warunki musi spełniać wczesna interwencja u niemowlaków, aby była skuteczna?

 

Najważniejsze jest to, aby jak najwcześniej rozpocząć działania terapeutyczne i kontynuować je nieprzerwanie, zgodnie z planem ustalonym z fizjoterapeutą.

 

W Paley European Institute pracuje zespół specjalistów, który w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka, udziela pomocy jemu i jego rodzicom w skoordynowany i kompleksowy sposób.

Jak się umówić na pierwszą wizytę z niemowlakiem w Paley European Institute? Zapisów można dokonywać poprzez recepcję PEI, telefonicznie (+48 22 150 15 10) lub mailowo (recepcja@paleyeurope.com).