
Paulina Pietruszewska
Terapeutka zajęciowa
Uwielbiam współpracę! Dlatego poza pacjentem w gabinecie, pracuję również z całą jego rodziną, poprzez edukację, dawanie instruktażu i zaleceń, a także poprzez wnikliwe analizowanie funkcjonowania i trybu życia całej rodziny-bo przecież na terapii w gabinecie Paley European Institute życie się nie kończy 😊 Dzięki szerokiej wiedzy z zakresu analizy funkcjonowania, obszaru komunikacji, rozwoju dziecka i specyfiki danej jednostki chorobowej, staram się planować działania nie tylko ukierunkowane na rozwój motoryki kończyn górnych, ale szczególnie wspierać całościowy rozwój pacjentów pediatrycznych i dorosołych oraz angażować na maksa całe jego środowisko, aby było wspierające.
Technik masażysta oraz magister pedagogiki ze specjalizacją w resocjalizacji. Jej edukacja obejmuje również licencjat z terapii zajęciowej.
Zdobywała doświadczenie jako asystent osób z niepełnosprawnościami oraz w Paley European Institute. Odbyła również staż w Paley Orthopedic & Spine Institute na Florydzie. Była prelegentką na międzynarodowej konferencji terapii zajęciowej, gdzie przedstawiła wykład o Kucharskim turnusie terapii bimanualnej.
Specjalizuje się w terapii zajęciowej przedoperacyjnej oraz rehabilitacji pooperacyjnej przy wadach wrodzonych kończyn górnych, terapii zajęciowej pacjentów z rozpoznaniem neurologicznym i ortopedycznym.
W swojej pracy wykorzystuje techniki takie, jak: trening czynności dnia codziennego, elektrostymulacja funkcjonalna, kinesiotaping, elementy integracji sensorycznej. Wykonuje zaopatrzenie ortotyczne z tworzywa termoplastycznego. Analizuje tryb życia rodziny, co pozwala jej zrozumieć najbardziej zaniedbane obszary zajęciowe.
Uwielbia współpracę z pacjentem i jego rodziną. Poza pracą w gabinecie, prowadzi edukację, instruktaż i analizę funkcjonowania całej rodziny. Planuje działania wspierające całościowy rozwój pacjentów.
Paulina ciągle rozwija swoje umiejętności w zakresie komunikacji alternatywnej oraz terapii pacjentów neurologicznych. Regularnie uczestniczy w kongresach i konferencjach, śledząc najnowsze doniesienia z zakresu terapii zajęciowej i oceny pacjentów z wadami wrodzonymi kończyn górnych