
Ewelina Iwanowska
Psycholożka
W pracy z pacjentem stawiam na jego komfort psychiczny. Mam świadomość, że rozmowa na trudne tematy często wiąże się z wyjściem poza strefę swojego komfortu. Przywiązuję dużą uwagę do empatii i umiejętności słuchania, aby jak najlepiej pomóc pacjentowi w zaakceptowaniu swoich emocji.
Absolwentka Uniwersytetu SWPS na kierunku psychologia w języku angielskim oraz psychoterapeutka po czteroletniej Szkole Psychoterapii Integratywnej w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, certyfikowanym przez Towarzystwo Psychiatryczne i Psychologiczne. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej. Posiada uprawnienia pedagogiczne oraz dyplom z zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia uzyskany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Instytucie Kardiologii w Aninie, Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy, w Areszcie Śledczym Warszawa Mokotów, w Akademickim Szpitalu Klinicznym w Wiedniu, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; na oddziale Chorób Afektywnych, na oddziale terapeutycznym dla pierwszych epizodów psychozy, w Klinice Psychiatrii Sądowej oraz w specjalistycznych poradniach zdrowia psychicznego.
Przez wiele lat mieszkała we Francji, Korei oraz Austrii, gdzie zdobywała wiedzę oraz doświadczenie zawodowe. Regularnie podnosi swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach psychologicznych oraz psychiatrycznych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Zajmuje się wsparciem pacjentów w trakcie leczenia i diagnozą psychologiczną tj. oceną stanu psychicznego. Pomaga w oswojeniu z chorobą i niepełnosprawnością, a także zapewnia pomoc w sytuacjach kryzysowych. Pomaga w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, takimi jak lęk, bezradność i smutek. Prowadzi psychoedukację i motywuje do zmiany niezdrowych nawyków. Udziela poradnictwa rodzinom pacjentów, którzy doświadczają trudności emocjonalnych związanych z chorobą i hospitalizacją ich bliskich.
Wierzy, że człowiek jest sumą swoich doświadczeń, uwarunkowań genetycznych i wpływu otoczenia w którym żyje, a zmiana to proces stopniowy, do której potrzebne jest zaangażowanie obu stron: pacjenta oraz psychoterapeuty.
Prywatnie jest mężatką i mamą dwójki dzieci. Uwielbia podróże, kino oraz piesze wycieczki po górach.