Skontaktuj się z nami: + 48 513 800 159

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Turnus Podróżniczy dla dzieci

Turnus podróżniczy to pierwszy w Polsce program terapii bimanualnej autorstwa fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych PEI, w którym rehabilitacja kończyn górnych prowadzona jest w formie zabaw związanych z tematyką podróżniczą.

 

Turnus Podróżniczy odbędzie się 16 – 27 maja 2022 r. (pn-pt) w Paley European Institute, który znajduje się przy Al. Rzeczypospolitej 1 w Warszawie. Przewidziane są 2 godziny zajęć dziennie.

 

Dlaczego warto uczestniczyć?

  1. poprawa bimanualnej funkcji kończyn górnych (jednoczesnej pracy dwóch kończyn)
  2. naukowo potwierdzona skuteczność tej formy fizjoterapii
  3. szybkie efekty dzięki intensywnej terapii poprzez zabawę
  4. ćwiczenie czynności niezbędnych w codziennym życiu
  5. zajęcia w 4-osobowej grupie umożliwiające interakcje między uczestnikami
  6. z każdym uczestnikiem pracuje 1 fizjoterapeuta lub terapeuta zajęciowy

 

 

Aby dokładnie określić postępy w terapii, uczestnicy będą poddani ocenie możliwości funkcjonalnych kończyn górnych przed i po zakończeniu turnusu.

 

Zapraszamy do zapisów przez formularz wszystkie dzieci z MPD (mózgowym porażeniem dziecięcym) pod postacią hemiplegii. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Więcej informacji można uzyskać na recepcji Paley European Institute, telefonicznie (+ 48 513 800 159) lub poprzez kontakt mailowy: marketing@paleyeurope.com.

 

Jak wyglądały poprzednie edycje?

 

 

W Paley European Institute turnusy tematyczne organizowane są regularnie. Wyniki badania przeprowadzonego przed i po zakończeniu Turnusu Kucharskiego, skierowanego do dzieci po operacjach policyzacji i ulnaryzacji, wskazały na znaczne zwiększenie możliwości funkcjonalnych kończyn górnych. Największą poprawę uzyskano w zakresie aktywnego zgięcia i wyprostu nadgarstka – średnie uzyskane wartości były wyższe o odpowiednio 67 proc. i 77 proc. Zanotowano także poprawę średnich uzyskanych wartości w zakresie biernych i aktywnych ruchów odwiedzenia, zgięcia, rotacji wewnętrznej i zewnętrznej stawu ramiennego, pronacji przedramienia, przywiedzenia dołokciowego i aktywnego zgięcia stawu łokciowego.

 

 

Dzieci poprawiły także swoje umiejętności, m.in.: składania i rwania kartki, nawlekania koralików, zawiązywania butów czy odkręcania butelki.

Turnus Podróżniczy dla dzieci - napisz do nas i dowiedz się więcej!