Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Magdalena Ogrodnik

Neurolog Dziecięcy

Swoją pasję do neurologii dziecięcej odkryła podczas stażu w Evelina London Hospital, gdzie obserwowała pracę specjalistów zajmujących się zaburzeniami ruchowymi. To doświadczenie wpłynęło na jej dalsze wybory zawodowe i zainteresowania. Po ukończeniu kursu leczenia spastyczności toksyną botulinową pod kontrolą USG na Uniwersytecie w Cardiff dołączyła w 2015 roku do grona rezydentów w dziedzinie neurologii dziecięcej w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (IPCZD).

 

W 2016 roku rozpoczęła staż naukowy na jednej z najlepszych uczelni medycznych na świecie – University of Michigan, w Stanach Zjednoczonych. Zdobyła tam unikalne doświadczenie w zakresie stwardnienia rozsianego (łac. sclerosis multiplex – SM), związanej z nim spastyczności oraz pracy z Pacjentem z SM. Zgłębianie wiedzy w tym obszarze wzbogaciło jej praktykę kliniczną, ale także podsycało pasję do zrozumienia i prowadzenia Pacjentów ze złożonymi schorzeniami neurologicznymi.

 

Powrót do Polski i praca w IPCZD pozwoliły jej na praktyczne zastosowanie zgromadzonej wiedzy, a zaangażowanie w zdobywanie kolejnych umiejętności w zakresie dziecięcych chorób neurologicznych pozostało niezmienne i zaowocowało ukończeniem kursu w zakresie EMG/NCS w 2021 roku. 

Udział w międzynarodowych konferencjach oraz specjalistycznych kursach, w tym m. in. kursie chorób nerwowo-mięśniowych na University of Boston oraz zaangażowanie w działania Europejskiej Akademii Neurologii jako reprezentant rezydentów w dziedzinie neurologii dziecięcej, pozwoliły na zdobycie międzynarodowej perspektywy w pracy lekarza i kompleksowej opieki nad Pacjentem. Dzięki temu reprezentuje podejście spersonalizowanej medycyny opartej na nowoczesnych metodach leczenia.

 

W życiu prywatnym mama trzech chłopców. Poza rolą rodzinną, uwielbia spędzać czas na długich spacerach po urokliwych lasach Mazowsza. Jej pasją jest również eksperymentowanie z nowymi przepisami kulinarnymi, odkrywanie smaków i dzielenie się nimi z bliskimi.

Zobacz, co u nas nowego

Odwiedź nasz profil na Facebooku