Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Ortopedia dorosłych

indywidualna praca z pacjentem obejmuje leczenie dysfunkcji (dolegliwości bólowej kręgosłupa, wady postawy u dzieci czy też skoliozy) poprzez dobór odpowiedniej specjalistycznej terapii fizjoterapeutycznej ukierunkowanej ściśle na problem funkcjonalny pacjenta. Nadrzędnym celem podejścia indywidualnego jest likwidacja istniejącego problemu i przywrócenie jak największej sprawności i niezależności w życiu codziennym

Rehabilitacja indywidualna to cykl spotkań z fizjoterapeutą.

 

Diagnoza

Jest formą terapii zaburzeń narządu ruchu. Polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych oraz kręgosłupa. Dokonuje się badania jakości ruchu, zakresu, biomechaniki oraz innych czynników mogących wpływać na stan pacjenta. Podczas terapii wykorzystuje się specjalne techniki manipulacji, mobilizacji i pracy na tkankach miękkich, przywracając jednocześnie zaburzoną biomechanikę narządu ruchu.

Leczenie

Terapia ukierunkowana jest na przywrócenie prawidłowej funkcji mięśni odpowiedzialnych za lokalną stabilizację, a następnie naukę prawidłowej współpracy pomiędzy mięśniami lokalnymi oraz globalnymi. Terapia ta jest z powodzeniem stosowana w dolegliwościach bólowych odcinka lędźwiowego, zmianach zwyrodnieniowych stawów obwodowych oraz kręgosłupa, stanach pourazowych, pooperacyjnych stawów obwodowych, kręgosłupa oraz w rehabilitacji sportowców.

  • terapia manualna,
  • punkty spustowe,
  • PNF.