Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Radical Club Hand

27.05.2022

Wardy wrodzone, które leczymy w Paley European Institute: Niedorozwój kości promieniowej (radial club hand – RCH)

Najczęstszym typem niedorozwoju kości promieniowej jest całkowity brak kości promieniowej, który objawia się występowaniem deformacji dłoni oraz nadgarstka, a także znacznym skróceniem przedramienia.

Techniki leczenia niedorozwoju kości promieniowej

Obecnie najczęstszą metodą leczenia RCH jest centralizacja oraz radializacja. Jednak wiążą się one ze znacznym ryzykiem występowania powikłań, takich jak nawrót deformacji (20-50%) oraz zatrzymanie wzrostu kości łokciowej.

Najnowsza technika leczenia niedorozwoju kości promieniowej: Ulnaryzacja

Z tego względu Dr Paley opracował technikę leczenia określaną jako ULNARYZACJA, czyli przeniesienie dłoni na łokciową stronę kości łokciowej. Do tej pory u Pacjentów po zabiegu ulnaryzacji nie stwierdzono jakichkolwiek nawrotów deformacji oraz uszkodzeń chrząstki wzrostowej kości łokciowej. Zauważono natomiast przywrócenie balansu mięśniowego.

W Paley European Institute stosujemy kolejną ulepszoną metodę ulnaryzacji – generację 3, która została pozytywnie odebrana przez międzynarodowe środowisko naukowe i opublikowana w czasopiśmie Children.

• Zachęcamy do zapoznania się z publikacją: https://www.mdpi.com/2227-9067/8/7/562

Metoda ta jest bardzo często wykonywana w Paley European Institute – już ponad 30 dzieci z całego świata skorzystało z tej metody leczenia.

Skontaktuj się z nami!