Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Terapia VAC

03.06.2022

Terapia VAC (Vaccum Assisted Closure), czyli terapia podciśnieniowa w Paley European Institute

Nowoczesna technologia leczenia i wsparcia w gojeniu ran. Terapia VAC (Vaccum Assisted Closure), czyli terapia podciśnieniowa, to bardzo skuteczna i nowoczesna próżniowa terapia leczenia ran.

Na czym polega terapia VAC (Vaccum Assisted Closure)

Wykonany ze specjalnej gąbki opatrunek do terapii VAC umieszcza się na ranie z dużą precyzją. Dzięki układowi odsysającemu i zbierającemu płyny generowane jest ujemne ciśnienie. Próżnia stworzona w ranie przyspiesza proces gojenia i znacznie go ułatwia. Powoduje również zmniejszenie obrzęku, a poprzez zapobieganie kolonizacji bakterii w jej obrębie, nie dopuszcza do rozwinięcia się zakażenia. Wszystko to pozwala uzyskać lepsze rezultaty czynnościowe niż terapia tradycyjna, co przekłada się na zadowolenie Pacjenta z efektów leczenia.

Terapia VAC (Vaccum Assisted Closure) w Paley European Institute

Terapia VAC jest standardem na skalę światową, jednak w Polsce korzystają z niej nieliczne placówki. Paley European Institute należy do tego wąskiego grona, gdyż zależy nam, by nasi Pacjenci otrzymywali najlepszą opiekę. Opatrunek do terapii VAC stosujemy ok. 10 dni w okresie pooperacyjnym, co przyspiesza gojenie się ran, zmniejsza ryzyko zakażenia i powoduje, że blizny są estetyczne.