Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Skrócenie mięśnia

29.05.2022

Skrócenie mięśnia trójgłowego łydki – studium przypadku

Poznajcie Łukasza. Chłopiec trafił do PEI ze znacznym skróceniem mięśnia trójgłowego łydki w przebiegu MPD, co uniemożliwiało postawienie pięty i ograniczało swobodne poruszanie się.

Skrócenie mięśnia trójgłowego łydki za pomocą fizjoterapii oraz seryjnego gipsowania

Wielu specjalistów zalecało Łukaszowi operację wydłużenia ścięgna Achillesa, twierdząc, że bez tego nigdy nie będzie on w stanie postawić pięty.

W Paley European Institute zamiast operacji, poddaliśmy chłopca fizjoterapii oraz seryjnemu gipsowaniu, których celem było zwiększenie długości mięśnia. Po 3 tygodniach uzyskaliśmy efekty, które widać na drugim zdjęciu – chłopiec podczas chodzenia zaczął stawiać piętę! Wypracowane rezultaty zabezpieczyliśmy specjalnie przygotowaną ortezą.

Każdy zabieg operacyjny i każde znieczulenie są dużą ingerencją w organizm ludzki. Dlatego w PEI stosujemy leczenie chirurgiczne tylko zgodnie z wypracowanymi dzięki naszemu doświadczeniu wskazaniami, jednak, gdy tylko jest to możliwe, efekty wypracowujemy metodami zachowawczymi jak fizjoterapia, terapia zajęciowa, gipsowanie lub ortotyka.

Osiągnięty efekt uzyskaliśmy tylko dzięki wspaniałej współpracy Łukasza i jego rodziców. Brawa za ciężką pracę i wytrwałość!