Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Wydłużanie kości udowej

25.05.2022

Prezentujemy Wam efekty wydłużania kości udowej. Sami zobaczcie – to aż 7 dodatkowych centymetrów!

Vladislav urodził się z wrodzoną wadą lewej kości udowej (CFD), która objawia się nie tylko tym, że lewa noga jest krótsza, lecz także biodro jest nieprawidłowo rozwinięte.

Chłopiec w pierwszej kolejności przeszedł skomplikowaną rekonstrukcję stawu biodrowego (SUPERhip), a kolejnym etapem leczenia jest wydłużanie kości udowej na aparacie zewnętrznym.

Wsparcie fizjoterapeutyczne

W trakcie procesu wydłużania Vladislav codziennie aktywnie uczestniczył w realizacji planu intensywnej fizjoterapii. Specjaliści z naszego Instytutu pomagali chłopcu w adaptacji mięśni do nowej długości kości udowej oraz prowadzili codzienną terapię z pacjentem w celu utrzymania zakresów ruchomości stawów.

Po kilku miesiącach udało się wydłużyć kość udową o 7 cm!

Po zakończeniu procesu konsolidacji lekarze usunęli aparat zewnętrzny i zaimplantowali specjalny gwóźdź zabezpieczający, który chroni nowy regenerat kostny przed urazami czy ewentualnym złamaniem.

Przed Vladislavem kolejne wydłużanie kości, jednak tym razem przy użyciu implantu wewnętrznego – gwoździa PRECICE. Razem z mamą chłopca – p. Natalią dokładamy wszelkich starań, by Vladislav mógł chodzić i grać w piłkę tak samo jak jego rówieśnicy.

Wydłużanie kości udowej - zdjęcie chłopca