Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Podwichnięcie w stawie biodrowym przed operacją

23.05.2022

Podwichnięcie w stawie biodrowym u dzieci z mózgowym porażeniem

Rewolucyjne leczenie operacyjne zwichnięcia i podwichnięcia w stawie biodrowym u dzieci z mózgowym porażeniem - potrójna osteotomia miednicy

Chcemy podzielić się z Wami wyzwaniem terapeutycznym, jakim jest zwichnięcie czy podwichnięcie w stawie biodrowym u dzieci z mózgowym porażeniem. Prezentujemy Wam osiągnięcie dr Michała Deszczyńskiego i Tomasza Albrewczyńskiego, którzy jako nieliczni wykonują jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów osteotomii redyrekcyjnej – określanej jako potrójnej osteotomii miednicy (TPO – triple pelvic osteotomy).

Doktorzy wykonują zmodyfikowaną technikę tej metody wprowadzoną kilka lat temu przez dr Drora Paley. Pozwala ona na uzyskanie bardzo dużej korekcji pokrycia głowy kości udowej poprzez chirurgiczne złamanie miednicy w 3 (!) miejscach i mobilizacji całego masywu panewki. Tak dużej korekcji nie uzyska się przy wykonaniu każdej innej metody osteotomii miednicy, w tym przede wszystkim bardzo często wykonywanych osteotomiach typu „Dega” czy „Pemberton”, gdzie przecina się kość tylko w jednym miejscu.

Podwichnięcie w stawie biodrowym przed operacją
Podwichnięcie w stawie biodrowym po operacji