Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

10.08.2020

Paley European Institute wspiera małych sportowców

W miniony weekend zespół Paley odwiedził Klub Judo Chojrak na obozie sportowym. Nasi fizjoterapeuci przeprowadzili test FMS wśród zawodników i trenerów sprawdzając ich ograniczenia funkcjonalne, aby ocenić prawdopodobieństwo doznania kontuzji lub urazu w trakcie aktywności sportowej. Nie zabrakło również treningu judo.

Test FMS (ang. Functional Movement Screen) służy do oceny stanu funkcjonalnego i pomaga określić występowanie słabych punktów – ograniczeń funkcjonalnych i asymetrii. FMS ocenia również prawdopodobieństwo doznania kontuzji lub urazu w trakcie aktywności sportowej.

Parafrazując słowa Williama James’a – nasze ciało jest tak silne jak jego najsłabsze ogniwo, a zatem warto wiedzieć nad którą partią należałoby popracować, aby być jeszcze mocniejszym, a przede wszystkim by uniknąć kontuzji czy urazu, które mogą wyeliminować z dalszych treningów.

Poza testem nasz zespół poprowadził dla małych sportowców warsztaty z rollowania. Pani Kasia i Pan Jacek chętnie dzielili się wiedzą i doświadczeniem odpowiadając na wszystkie pytania zainteresowanych.

Z kolei trenerzy z Klubu Judo Chojrak, z którym już od kilku miesięcy współpracujemy, zaprosili nasz zespół na trening. Ubrani w judogi stanęli na macie, by aktywnie wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez nowego trenera Klubu – Kotaro Sasaki, 3. zawodnika Judo Japonii oraz trenera reprezentacji.

Po treningu był jeszcze czas na drużynowe zmagania w paintball. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji na naszym Facebook’u oraz Instagramie.