Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

01.09.2023

Paley European Institute – konsultacje dr. Matthew Dobbs w Warszawie

Mamy zaszczyt ogłosić, że w dniach 12-14 października 2023 r. nasz instytut odwiedzi światowej sławy ekspert w dziedzinie ortopedii dziecięcej, dr Matthew Dobbs!

 

Dr Dobbs opracował technikę leczenia pionowego ustawienia kości skokowej, która zrewolucjonizowała dotychczasowe metody leczenie i jest obecnie z powodzeniem stosowana na całym świecie. Jest również wiodącym na świecie ekspertem w dziedzinie stopy końsko-szpotawej. Opracował ortezę do utrzymania korekcji stopy końsko-szpotawej. Jest ona używana w ponad 50 krajach i pomogła tysiącom pacjentów ze stopą końsko-szpotawą uniknąć nawrotu i konieczności dalszej interwencji.

Dr. Matthew Dobbs zajmował wysokie stanowiska w United States Bone and Joint Initiative oraz w Association of Bone and Joint Surgeons i jest laureatem wielu grantów na badania finansowane przez National Institutes of Health, amerykańską instytucję rządowązajmującą się badaniami biomedycznymi i związanymi ze zdrowiem. Kierował kilkoma wieloośrodkowymi badaniami klinicznymi i współkieruje laboratorium badawczym genetyki układu mięśniowo-szkieletowego. Otrzymał prestiżowe wyróżnienia m.in. Hunterian Gold Medal (2002) oraz nagrody Nicolas Andry Award (2017) i Kappa Delta Award (2017). Na co dzień dr Dobbs pracuje w Dobbs Clubfoot Center w Paley Orthopedic and Spine Institute na Florydzie.

 

W centrum badań dra Dobbsa leży jego pionierska praca w dziedzinie ortopedii dziecięcej związana z wadami wrodzonymi kończyn i zaburzeniami stóp u dzieci. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w poprawę życia najmłodszych Pacjentów stał się liderem w opracowywaniu innowacyjnych technik operacyjnych i terapii, które korygują różnice między wadami wrodzonymi kończyn, umożliwiając dzieciom prowadzenie zdrowszego, bardziej satysfakcjonującego życia. Jego działania nie tylko zmieniły życie poszczególnych osób, ale także ustanowiły nowe standardy w ortopedii dziecięcej na całym świecie.

Zainteresowania badawcze dra Dobbsa obejmują szeroki zakres ortopedyczny. Od badania złożonych mechanizmów deformacji kostnej do poszukiwania nowych podejść we wczesnej diagnostyce i wczesnej interwencji. Jego przedsięwzięcia naukowe miały dalekosiężne konsekwencje zarówno dla praktyki klinicznej, jak i dla środowiska naukowego. Jego wielodyscyplinarne podejście, czerpiące z genetyki, biomechaniki i biologii rozwojowej, doprowadziło do zmiany paradygmatu w sposobie postrzegania, diagnozowania i leczenia szerokiej gamy schorzeń ortopedycznych.

Wśród jego szczególnych sukcesów wyróżnia się innowacyjny wkład w metodę Ponsetiego w leczeniu stopy końsko-szpotawej u niemowląt. Rozległa praca dra Dobbsa nad udoskonalaniem tej metody rewolucjonizuje podejście do leczenia tej wady, oferując mniej inwazyjne i bardziej skuteczne rozwiązanie, które zmieniło życie tysięcy dzieci i rodzin. Jego zaangażowanie w globalne działania i edukację odegrało również kluczową rolę w rozpowszechnieniu stosowania gipsowania metodą Ponsetiego wśród lekarzy na całym świecie.

 

Dyrektor Operacyjny Instytutu Europejskiego Paley, dr J. Michał Deszczyński MD, z radością stwierdził: „To wielkie wydarzenie, że specjalista o tak wielkiej sławie jak dr Matthew Dobbs będzie miał możliwość przyjęcia pacjentów z Polski i innych krajów europejskich. Jest to zgodne z celem i misją Instytutu Paley – zapewnienie Pacjentom dostępu do najwybitniejszych światowych ekspertów.”

 

Zawodowa biegłość i ekspertyza dr. Dobbsa potwierdzają Pacjenci z całego świata. Konsultacje z dr. Matthew Dobbsem będą odbywały się w terminie 12-14 października 2023 r. w Paley European Institute w Warszawie.