Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

21.10.2021

Palejowe ABC – RODZINA PALEY

Jedną z wartości w Paley European Institute jest tworzenie zgranej społeczności. Proces leczenia naszych pacjentów często rozłożony jest na wiele lat. Między innymi z tej przyczyny zależy nam na tym, aby każda osoba, która do nas trafia, czuła, że przychodzi do miejsca, które dobrze zna i w którym nie jest anonimowa.

W czasie intensywnej fizjoterapii buduje się szczególna więź między pacjentem a specjalistą. Doświadczenie i uważność fizjoterapeutów sprawiają, że pacjenci z zaufaniem podchodzą do ćwiczeń. Zdarza się, że ćwiczenia te bywają bolesne, jednak nasi czujni fizjoterapeuci potrafią ze spokojem wyjaśnić, skąd bierze się ten ból, i że jest on naturalnym oraz przejściowym etapem. Jednym słowem – zależy nam na tym, aby nawet podczas niekoniecznie przyjemnych zabiegów, pacjent miał poczucie, że jest w najlepszych rękach, które nie tylko pomagają osiągać kolejne terapeutyczne cele, ale równie często potrafią z uznaniem poklepać po ramieniu.

Każda wizyta w PEI przynosi nie tylko rzetelną lekarską konsultację, profesjonalnie wykonany rentgen, czy dopasowaną do potrzeb i możliwości fizjoterapię. Zależy nam również na tym, aby pacjenci, kontaktując się z recepcją czy koordynatorkami opieki medycznej, zostali otoczeni najlepszą opieką. Wizyty w PEI stają się również okazją do zapoznania się z innymi rodzinami, które mierzą się z podobnymi wyzwaniami. Każdego dnia widzimy, jak naturalnie przychodzi małym pacjentom nawiązywanie relacji i zabawa z innymi dziećmi. Wielokrotnie te znajomości przenoszą się z Instytutu na zewnątrz i trwają tak już wiele lat, owocując m.in. wspólnymi wyjazdami.

Podążając za naszymi wartościami od zeszłego roku pod koniec lata organizujemy rodzinny piknik w Julinku pod Warszawą. Chcemy, aby to coroczne spotkanie stało się naszą wspólną tradycją, na którą z wypiekami na twarzy czekać będą zarówno dzieci, jak i dorośli. Piknik jest okazją do zacieśnienia więzi, które narodziły się w PEI, jak również na lepsze poznanie innych rodzin i naszych pracowników, których na co dzień nie widać w Instytucie, ale troszczą się o to, aby wszystko działało, jak należy.

W Julinku każdy uczestnik ma szansę zaprezentować swoje talenty i umiejętności, wziąć udział w grach i zabawach dopasowanych do wieku i możliwości, powspinać się w parku linowym, a w międzyczasie zjeść coś pysznego.

Wspólne doświadczenia, hospitalizacje, zabiegi chirurgiczne oraz fizjoterapia sprawiają, że ludzie odsłaniają swoje czułe punkty i delikatne części, które na co dzień ukrywane są przed światem. Z tego też względu na szpitalnym oddziale pojawiają się nasze kochane i chętne do wspólnej zabawy animatorki oraz psycholog, która służy uważnym uchem.

To dla nas zaszczyt, że obdarzyliście nas zaufaniem i możemy towarzyszyć Wam w procesie leczenia. Cieszymy się też, że możemy wspólnie realizować wielkie i mniejsze cele, a po każdym zrealizowanym etapie zadzwonić z dumą w wiszący od niedawna w Instytucie dzwon. Każdy jego dźwięk oznacza dla nas kolejne sukcesy i zachęca do intensywnej pracy. Dziękujemy Wam, że jesteście z nami i wspólnie możemy tworzyć wspaniałą społeczność.