Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

08.01.2021

Palejowe ABC – ANIMATORZY

Pobyt w szpitalu nie należy do najłatwiejszych doświadczeń w życiu dziecka i jego rodziców. Na szczęście istnieją ludzie, którzy potrafią umilić i choć trochę ułatwić ten pełen wyzwań czas. To animatorzy. Najkorzystniej jest wtedy, kiedy stanowią integralną część zespołu zajmującego się dzieckiem. U nas, w Paley European Institute tak właśnie jest! :)

Animatorzy pełnią tutaj ważną rolę zarówno podczas przyjęcia dziecka do szpitala, jak i w trakcie całego pobytu na oddziale. W kolorowych strojach zwierzątek pląsają między salami i wywołują uśmiech na twarzach mniejszych i większych pacjentów, rodziców, a nawet personelu medycznego. Pełne empatii i dobrego humoru oraz z charakterystycznym dla siebie wdziękiem towarzyszą dzieciom w ważnych chwilach. Można z nimi pożartować, pośmiać się, rysować, tańczyć i porobić psikusy, ale także i popłakać. Owieczka i jednorożec potrzymają malucha za rączkę, puszczą ulubioną piosenkę, opowiedzą historię lub po prostu posiedzą obok i będą słuchać.

Wsparcie animatorek pomaga dzieciom radzić sobie lepiej w szpitalnej rzeczywistości oraz wspomaga łagodzenie złych wspomnień spowodowanych wcześniejszymi, niekorzystnymi doświadczeniami związanymi z placówkami medycznymi. Ułatwia małym pacjentom spokojne przejście przez cały proces leczenia w szpitalu, a poprzez tworzenie przyjaznej atmosfery i zapewnianie rozrywki sprzyja powstawaniu dobrych skojarzeń z osobami i miejscami związanymi z opieką medyczną.

Nasze animatorki nie ograniczają się wyłącznie do wspierania dzieci. Dokładają starań, aby również ich rodzice czuli się komfortowo. Z przyjemnością pobawią się z dzieckiem, kiedy opiekun będzie potrzebował odpocząć, skorzystać z toalety, spokojnie wypić coś ciepłego lub wykonać telefon. Jeśli więc zapytają Was czy czegoś potrzebujecie – śmiało im o tym powiedzcie!