Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

16.05.2024

Maciej Pelc na rowerze do Lizbony, aby zebrać fundusze na operację brata – Ekspert Paley European Institute komentuje dla Faktów TVN

Maciej Pelc na rowerze do Lizbony, aby zebrać fundusze na operację brata – Ekspert Paley European Institute komentuje dla Faktów TVN

Paley European Institute informuje o wzmiance w jednym z najnowszych reportaży Faktów TVN, który przedstawia niezwykłą inicjatywę. Maciej Pelc wyruszył na rowerze z Wrocławia do Lizbony, aby zebrać środki na operację dla swojego starszego brata, Szymona.

Szymon Pelc cierpi na wrodzoną tłuszczakowatość i zanik mięśni lewej nogi oraz pośladka spowodowane neurofibromatozą. W reportażu Faktów TVN, dyrektor medyczny Paley European Institute, dr Tomasz Albrewczyński, podkreślił rzadkość i złożoność tej choroby, informując, że występuje ona z częstością jeden do 50 tysięcy urodzeń. Dr Albrewczyński wyraził także nadzieję, że dzięki odpowiedniej opiece medycznej Szymon będzie mógł samodzielnie stanąć na nogi.

Maciej Pelc, mimo braku przygotowania, podjął się tego wyjątkowego wyzwania, by pomóc bratu. Jego determinacja i poświęcenie są inspiracją dla nas wszystkich. Paley European Institute kontynuuje misję zapewniania najwyższej jakości opieki medycznej dla pacjentów z całej Europy, którzy potrzebują specjalistycznego leczenia. Niejednokrotnie udowodniliśmy, że jesteśmy źródłem nadziei i ostatecznego ratunku dla Pacjentów wymagających najwyższego poziomu specjalistycznej opieki.

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej historii i wspierać Szymona Pelca w jego walce o zdrowie i lepsze życie.

 


Paley European Institute to wiodący ośrodek medyczny specjalizujący się w leczeniu skomplikowanych i rzadkich przypadków ortopedycznych oraz neurologicznych. Naszym celem jest zapewnienie Pacjentom najwyższego poziomu opieki i wsparcia, umożliwiając im powrót do sprawności i podnosząc jakość życia.