Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

14.12.2022

Live – wrodzony staw rzekomy – Q&A ze specjalistami Paley Institute

Zapraszamy na kolejny live z naszymi ekspertami. Tym razem dr n.med. J.Michał Deszczyński i dr Tomasz Albrewczyński odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące wrodzonego stawu rzekomego kości piszczelowej.

Spotykamy się 20 grudnia o godz. 18:00 na Facebook'u i Instagramie Paley European Institute.

Już w najbliższy wtorek tj. 20 grudnia 2022 o godz. 18:00 na naszych profilach na Facebook’u i Instagramie nasi eksperci – dr n.med.J.Michał Deszczyński i dr Tomasz Albrewczyński odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące wrodzonego stawu rzekomego kości piszczelowej.

WRODZONY STAW RZEKOMY KOŚCI PISZCZELOWEJ (Congenital pseudarthrosis of Tibia) to rodzaj zaburzenia polegający na wyginaniu się kości, które prowadzi do złamania i utworzenia stawu rzekomego. W miejscu, w którym powinno dojść do zrośnięcia się dwóch odłamów kostnych, powstaje ich ruchome połączenie, czyli staw (jest to jednak ruchomość patologiczna).

Występuje u 1 na 190 000 osób i dotyczy zarówno dziewcząt, jak i chłopców. CPT najczęściej swój początek ma we wczesnym dzieciństwie. Prawie połowa osób z wrodzonym stawem rzekomym kości piszczelowej ma również neurofibromatozę.

Podczas wtorkowego wydarzenia opowiemy o procedurach medycznych stosowanych w leczeniu stawu rzekomego, a także o opiece szpitalnej i fizjoterapeutycznej. Podzielimy się doświadczeniem zespołu Paley Institute oraz odpowiemy na nurtujące Państwa pytania, które już dziś można przesyłać w wiadomości prywatnej na Facebook’u i Instagramie lub mailowo na adres: marketing@paleyeurope.com

Jest nam niezmiernie miło, że nasze spotkania cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jesteśmy tu dla Państwa!