Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

29.03.2022

Jak my to robimy? – live u Fizjopozytywni

28 marca odbył się live u Joanny Tokarskiej, znanej w sieci jako autorki bloga i fanpage’a Fizjopozytywni, w którym uczestniczyli dr Michał Deszczyński, dr Tomasz Albrewczyński oraz Beata Wnuk. W spotkaniu online wzięło udział ok. 150 osób, głównie fizjoterapeutów. Podczas trwania ponad godzinnego wywiadu specjaliści Paley European Institute zaprezentowali Instytut oraz praktykę w nim wykonywaną.

Powstanie Instytutu było odpowiedzią na potrzebę Pacjentów, którzy mieli bardzo trudne i skomplikowane przypadki wad wrodzonych kończyn dolnych. W krótkim czasie rozszerzono zakres działania placówki o neurochirurgię, gdyż skala problemu była bardzo szeroka.

Doktorzy z PEI przybliżyli historię ustalania wspólnych metod i wspólnego języka z grupą fizjoterapeutów, czyli np. programu rehabilitacji na bazie zalecenia od lekarza, by nie obciążać konkretnej części ciała.

W naszym Instytucie w obrębie każdego indywidualnego przypadku prowadzone są konsultacje wspólnie z fizjoterapeutami np. dla Pacjenta z MPD przeprowadzane są analizy chodu przy użyciu kilkunastu kamer. Jest to bardzo hybrydowe podejście, jedno bez drugiego nie ma sensu bytu. Stawiamy na balans i homeostazę w kompleksowej opiece nad Pacjentem.

Operacje są wykonywane tak, żeby mieć możliwość bardzo szybkiego (nawet w przeciągu kilku dni) rozpoczęcia fizjoterapii i poruszania kończynami bez bólu.

Specjaliści opowiedzieli także, że w PEI zajmujemy się leczeniem następujących zwyrodnień:

– niedorozwojem bliższego końca kości udowej – Dr Paley poświęcił 30 lat na klasyfikację tych wad i mimo że jest to jedna nazwa, istnieje kilkanaście typów, z których każdy ma oddzielny protokół operacyjny;

– hemimelią piszczelową;

– hemimelią strzałkową;

– deformacjami w obrębie stopy;

– wrodzonym stawem rzekomym kości piszczelowej;

– wrodzonym brakiem kości promieniowej – trzecia generacja protokołu operacyjnego została opracowana z naszym zespołem.

W Paley European Institute kompleksową opieką obejmujemy także osoby z mózgowym porażeniem – wykonujemy masywne rekonstrukcje w obrębie bioder, po których zazwyczaj nie zakładamy opatrunków gipsowych.

Puentą i głównym przesłaniem spotkania było, aby fizjoterapeuci docenili swoje umiejętności i nie bali się wyrażać swojego zdania. Środowisko medyczne powinno bardziej doceniać zawód fizjoterapeuty.

W komentarzach zostało wyrażone ogromne wrażenie, jakie Paley European Institute wywarł na fizjoterapeutach. Publiczność była zachwycona działaniem Instytutu, co potwierdziła sama prowadząca.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i zachęcamy do odsłuchania całego nagrania –

https://open.spotify.com/episode/7rMKgBTCqhoyyXPn8IvuQC#pl