Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Zaburzenia osi kończyn

06.06.2022

Jak leczymy zaburzenia osi kończyn?

Częstym problemem występującym u dzieci i młodzieży, oprócz nierówności kończyn, są zaburzenia osi kończyn (koślawość, szpotawość). Nie jest to jedynie defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim poważny problem anatomiczny i funkcjonalny.

Prowadzi on do zaburzeń chodu, statycznych i dynamicznych zniekształceń całego ciała, a u osób dorosłych do wystąpienia wczesnych zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych.

Metoda leczenia zaburzenia osi kończyn u dzieci

Uznaną metodą leczenia zaburzeń osi kończyn oraz nierówności kończyn u dzieci i młodzieży w okresie wzrostowym jest metoda Guided Growth. Jest to czasowe blokowanie chrząstek wzrostowych w odpowiednim miejscu, tak aby uzyskać korekcję osi kończyny.

W Paley European Institute, wykorzystując naszą unikalną technikę, implantujemy płytkę „ósemkową” bez robienia pełnego dużego nacięcia. Wykonujemy jedynie dwa kilkumilimetrowe nacięcia, co pozwala na zaoszczędzenie tkanek miękkich oraz zmniejszenie ryzyka powstania zrostów i blizn. Dzięki temu możemy uzyskać korekcję zniekształceń osiowych, a także uniknąć nasilenia deformacji bez konieczności wykonywania w przyszłości osteotomii. Jednocześnie dziecko może dalej prowadzić normalną aktywność życiową i uprawiać sport.

 

Zapraszamy do kontaktu – Zadzwoń do Nas: +48 22 150 15 10