Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Historia Franka

04.07.2022

Historia Franka w Paley European Institute

Franek to 4-letni chłopiec, który urodził się z nierównymi kończynami. Jego prawe kolano było niewykształcone, a kość udowa niedorozwinięta i niepołączona z biodrem.

Kiedy wydawało się, że amputacja jest nieunikniona, rodzice Franka podjęli jeszcze jedną próbę ratowania kończyny. Skontaktowali się z doktorem Paleyem, który jako pierwszy specjalista dał nadzieję na to, że Franek będzie mógł stanąć na własnej nóżce i odsunąć koszmar utraty kończyny w zapomnienie.

Metody wykorzystane w leczeniu Franka

Aby zrekonstruować ubytki w prawej nodze, skorygować deformacje kości, zapewnić stabilność stawów i wydłużyć mięśnie, Franek został poddany operacjom SUPERhip i SUPERknee. Następnie w Paley European Institute zespół lekarzy przeprowadził wydłużanie kończyny na aparacie zewnętrznym. Przez cały czas chłopiec pozostawał również pod opieką fizjoterapeutów PEI.

Wyniki leczenia Franka

Franek nadal rośnie, więc z czasem będzie musiał przejść kolejne etapy wydłużania kończyny. Jednak już dziś jest samodzielny – chodzi, biega, a nawet jeździ na hulajnodze, co możecie zobaczyć na filmiku. Podziwiamy siłę i wytrzymałość Franka i jego rodziców. Życzymy dalszych sukcesów w terapii!