Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Sposób Baumanna

10.06.2022

Czy wiesz, na czym polega uwolnienie powięzi sposobem Baumanna?

U kogo najczęściej występuje potrzeba zabiegu uwolnienia powięzi sposobem Baumanna?

U Pacjentów z problemami neurologicznymi (na przykład z mózgowym porażeniem (MPD) lub u Pacjentów pourazowych może występować utrwalony przykurcz mięśnia trójgłowego łydki. Prowadzi to do końskiego ustawienia stopy i powoduje wiele trudności w codziennym funkcjonowaniu.

Na czym polega uwolnienie powięzi sposobem Baumanna?

W takich przypadkach jedną z metod leczenia operacyjnego w Paley European Institute jest uwolnienie powięzi sposobem Baumanna. Polega ono na przecięciu jego powięzi bez uszkodzenia samego mięśnia i ścięgien. Ten zabieg w połączeniu z intensywną fizjoterapią umożliwia uzyskanie pożądanej długości mięśnia trójgłowego łydki i przywraca prawidłową funkcję stawu skokowego oraz stopy.

Inne sposoby na uwolnienie powięzi

W celu utrwalenia korekcji u Pacjentów stosujemy również opatrunki gipsowe oraz odpowiednie zaopatrzenie ortotyczne. Na filmiku przedstawiamy efekty po wydłużaniu sposobem Baumanna i fizjoterapii, które uzyskaliśmy u jednego z naszych Pacjentów.