Skontaktuj się z nami: + 48 513 800 159

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw do siebie kontakt zwrotny, oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Pobyt w szpitalu

W Paley European Institute wiemy, że dobre samopoczucie Pacjenta stanowi podstawę jego szybkiego powrotu do zdrowia. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby pobyt we współpracującym z nami szpitalu przebiegał w atmosferze bezpieczeństwa i był możliwie jak najbardziej komfortowy. Operacje przeprowadzane są we współpracującym z PEI szpitalu Medicover w Warszawie. Wspólnie zapewniamy najwyższe standardy opieki nad pacjentem.

PRZYJĘCIE NA ODDZIAŁ SZPITALNY – PRZEWODNIK PACJENTA:

 

 1. Standardowo przyjęcie na oddział szpitalny odbywa się w dniu poprzedzającym zaplanowany zabieg, w godzinach 12:00 – 18.00 lub w innym terminie, według zaleceń lekarza prowadzącego oraz anestezjologa. Osoba niepełnoletnia powinna zgłosić się do szpitala wraz z rodzicem/opiekunem prawnym.
 2. Pacjent wraz z Koordynatorem Opieki Medycznej PEI zgłasza się do Koordynatora Opieki Szpitalnej Medicover, który upewnia się, że wszelkie formalności przed przyjęciem do szpitala zostały wykonane (konsultacje lekarskie, badania laboratoryjne i diagnostyczne, podpisanie umowy, uregulowanie płatności).
 3. Następnie Koordynatorzy odprowadzają Pacjenta na oddział szpitalny.

 

CO ZABRAĆ DO SZPITALA:

 1. dowód tożsamości (w przypadku osoby niepełnoletniej dokument powinien posiadać towarzyszący jej rodzic/opiekun prawny),
 2. wyniki badań wykonanych przez Pacjenta poza placówką  (np. RTG, USG, MRI, badania laboratoryjne) – pełna lista badań dostępna jest tutaj
 3. leki, które zażywa Pacjent (w oryginalnych opakowaniach)
 4. przybory toaletowe, ręcznik, kapcie, dwie piżamy (najlepiej luźne, niekrępujące ruchu, dobrze aby były z krótkim rękawem)

W RAMACH HOSPITALIZACJI ZAPEWNIAMY WRAZ ZE WSPÓŁPRACUJĄCYM Z NAMI SZPITALEM:

 1. Pobyt pacjenta w sali dwuosobowej* wyposażonej w łazienkę, tv (wybór kanałów dostosowany do potrzeb małych Pacjentów i ich rodziców, w tym kanały anglojęzyczne), darmowy internet, szafę, szafki, biurka, kącik zabaw lampki nocne, system przywoławczy. Dla zapewnienia odpowiedniej temperatury w każdym pokoju zainstalowano klimatyzację. System sterowany jest centralnie. (*Istnieje możliwość zarezerwowania pobytu w pokoju jednoosobowym – za dodatkową opłatą)
 2. Pełne wyżywienie pacjenta, z możliwością uwzględnienia w menu potrzeb osób o szczególnych wymaganiach/potrzebach żywieniowych, wynikających ze stanu zdrowia i/lub światopoglądu (np. wegetarianie, diabetycy, alergicy pokarmowi).
 3. Nocleg wraz z pełnym wyżywieniem dla jednego opiekuna – na wygodnej rozkładanej sofie. Pobyt drugiego opiekuna oraz odwiedziny pacjenta możliwe są zgodnie z regulaminem szpitala w godzinach 8–22
 4. Całodobową opiekę pielęgniarską oraz opiekę lekarza dyżurnego. Farmakoterapia oraz badania diagnostyczne – zgodnie z zaleceniami lekarskimi
 5. Możliwość konsultacji psychologicznej oraz konsultacji z lekarzem innych specjalności – zgodnie z zaleceniami lekarskimi
 6. Wizytę certyfikowanych animatorów wyspecjalizowanego w pracy z dziećmi w warunkach pobytu w placówce leczniczej. Terapia uśmiechem pomaga zapomnieć o strachu i przynosi wymierne efekty, szczególnie wtedy, gdy pacjentem jest dziecko
 7. Usprawnianie z pomocą fizjoterapeuty na oddziale
 8. Kontakt telefoniczny z Koordynatorem Opieki Pacjenta PEI, który pomoże w rozwiązaniu bieżących kwestii.

Czy rodzic może przebywać razem z dzieckiem

Obniżenie stresu, budowanie poczucia bezpieczeństwa i dobre relacje z rodziną mogą znacząco wspomóc proces zdrowienia chorego dziecka. Dlatego przykładamy ogromną wagę do zapewnienia rodzicom pacjentów komfortowych warunków pobytu z dzieckiem na oddziale.

Zapewniamy nocleg w pokoju pacjenta dla jednego opiekuna – na wygodnej rozkładanej sofie, komplet pościeli oraz pełne wyżywienie. Do dyspozycji rodziców jest także kącik wyposażony w kuchenkę mikrofalową, lodówkę i czajnik elektryczny. Na parterze szpitala znajduje się restauracja.

Rodzice mogą a wręcz powinni towarzyszyć dziecku podczas badań, zmian opatrunków, przygotowania do znieczulenia czy procedury wybudzenia.

Animacja

Podczas hospitalizacji zapewniamy spotkanie z animatorami, którzy swoim zaangażowaniem i pomysłami niosą uśmiech dla dzieci podczas ich pobytu w szpitalu. Optymizm i otwarta postawa na świat udzielają się naszym małym pacjentom oraz ich rodzicom, którzy chociaż na chwilę mogą zapomnieć o smutkach i troskach związanych z zabiegiem.

Koordynator pacjenta

Koordynatorzy Opieki Medycznej PEI

Jolanta Lula | +48 518 546 647

jlula@paleyeurope.com

Gabriela Elbert | +48 515 929 828

gelbert@paleyeurope.com