Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10
Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.
Po ustaleniu terminu zabiegu Koordynator Opieki Medycznej w pierwszej kolejności ustala termin konsultacji kwalifikującej do operacji. Celem wizyty kwalifikującej jest kontrola stanu zdrowia Pacjenta i wykluczenie występowania przeciwwskazań do przeprowadzenia planowej operacji. Ważne, aby na wyznaczoną wizytę Pacjent zgłosił się z kompletem zaleconych badań (pełna lista do pobrania poniżej).
Kwalifikacja przedoperacyjna obejmuje wizytę u ortopedy, anestezjologa oraz psychoterapeuty a także rozmowę z Koordynatorem Opieki Medycznej.
Łączny czas konsultacji to ok. 120 min. Podczas spotkania omawiana jest dokładnie m.in. kwestia przebiegu operacji, znieczulenia, przygotowania do przyjęcia do szpitala oraz kwestie formalne. Wizyty są ważne nie tylko ze względów medycznych, ale także dla zapewnienia pacjentom poczucia bezpieczeństwa. Każdy pacjent ma możliwość swobodnego zadawania pytań a lekarze oraz opiekunowie pacjenta stają na wysokości zadania aby przekazać wyczerpujące i zrozumiałe informacje.
Lekarz ortopeda po zbadaniu Pacjenta i zapoznaniu się z badaniami potwierdza (lub w razie konieczności modyfikuje) procedurę operacyjną. Wyjaśnia przebieg zabiegu oraz możliwe powikłania. Konsultacja ortopedyczna to także czas na zadawanie pytań lekarzowi oraz wyjaśnienie niezrozumiałych kwestii, dotyczących zabiegu.
Anestezjolog na podstawie wyników badań, ankiety anestezjologicznej oraz badania i rozmowy z Pacjentem dobiera najwłaściwszy rodzaj znieczulenia do zabiegu. Informuje Pacjenta o możliwych powikłaniach oraz podpisuje z nim zgodę na znieczulenie. Lekarz w spokojnej rozmowie wyjaśnia przebieg całej procedury znieczulenia oraz odpowiada na wszelkie pytania pacjenta oraz jego opiekunów.
Dzieci mają wspaniałą, bujną wyobraźnię, ale gdy nie wiedzą, co je czeka, w ich głowach tworzą się mroczne scenariusze. Bardzo ważnym etapem przed operacją jest wyjaśnienie dziecku tego, co będzie się działo, a nawet zobrazowanie tego przy pomocy rysunku, czy scenki. W PEI dbamy o to by wszyscy czuli się dobrze, dlatego zapewniamy naszym pacjentom i ich rodzinom opiekę psychoterapeuty, z którym mogą spokojnie przejść przez cały proces leczenia i rehabilitacji. Nawet herosi potrzebują czasem odpoczynku i wsparcia!
Po odbyciu wszystkich wizyt u specjalistów Pacjent wraca do Koordynatora Opieki Medycznej, któremu przekazuje teczkę z dokumentacją medyczną. Koordynator informuje Pacjenta o przygotowaniu się do hospitalizacji oraz zgłoszeniu na oddział. To dobry moment, aby dopytać raz jeszcze o wszystko, co może wydawać się niejasne.