Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Konsultacje

 

Jak przygotować się do wizyty w ramach Paley European Institute?

 

Konsultacja ortopedyczna jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Wizyta pierwszorazowa trwa około 120 min i odbywa się w Paley European Institute przy Al. Rzeczypospolitej 1, w Warszawie. Po przybyciu na miejsce proszę kierować się do rejestracji celem dopełnienia wszelkich formalności.

 

Wizyta

Wizyta pierwszorazowa trwa około 120 min

 

Wizyta

Wizyta pierwszorazowa odbywa się w Paley European Institute przy Al. Rzeczypospolitej 1, 02-972 Warszawa

  1. Pierwszą procedurą, z którą Pacjent spotyka się po rejestracji – jest zebranie wywiadu. Pacjent jest proszony o podanie informacji dotyczących przebiegu ciąży i porodu, występowania podobnych problemów zdrowotnych w rodzinie, tego czy i jak Pacjent był wcześniej leczony, na co dodatkowo chorował oraz jakie objawy lub pytania skłoniły go do wizyty. Na podstawie uzyskanych informacji założona zostaje historia choroby. W czasie tej rozmowy spytamy również czy pacjent pozostaje pod opieką innych lekarzy specjalistów oraz czy przyjmuje na stałe leki, a jeśli tak to jakie i w jakich dawkach.
  2. Drugą część oceny stanu zdrowia Pacjenta stanowi badanie przedmiotowe. Lekarz, w zależności od potrzeb, ocenia chód Pacjenta, położenie kończyn (dowolne/wymuszone), występowanie ewentualnych drżeń czy zniekształceń w obrębie stawów lub kości. Ortopeda może prosić Pacjenta o wykonanie różnych czynności (np. przysiady, skłony), które pozwalają ocenić ruchomość czynną poszczególnych stawów. Poza nią badaniu podlega także ruchomość bierna – polega to na tym, że lekarz wykonuje kończynami pacjenta ruchy w poszczególnych płaszczyznach, szukając w trakcie tego ewentualnych oporów patologicznych. Podczas konsultacji ortopedycznej ocenie podlega również siła mięśniowa Pacjenta.

W razie potrzeby lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań obrazowych na miejscu lub skierować Pacjenta do zewnętrznego ośrodka diagnostycznego.

 

W ciągu 21 dni roboczych od konsultacji, otrzymacie Państwo raport z wizyty wraz z Indywidualnym Planem Leczenia przygotowanym przez Nasz Zespół. Termin też może ulec wydłużeniu w przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań diagnostycznych lub przeprowadzenia dodatkowych konsultacji w ramach Zespołu Lekarskiego PEI.

 

Jeśli posiadacie Państwo dotychczasową dokumentację medyczną (zdjęcia RTG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa) prosimy o zabranie jej ze sobą na konsultację lekarską.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z Opiekunem Pacjenta, który udzieli Ci wszelkich dodatkowych informacji i pomoże przygotować się do wizyty.