Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Fundacja Chodzę i Biegam

Fundacja Chodzę i Biegam podejmuje próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie o miejsce osób z niepełnosprawnościami w polityce społecznej naszego kraju. Skala zjawiska niepełnosprawności w Polsce pokazuje, że tysiące osób mają obniżoną sprawność biologiczną, która przysparza wielu trudności w codziennym funkcjonowaniu. W celu zapewnienia trwałych zmian na rzecz osób z niepełnosprawnościami konieczne jest stworzenie odpowiedniej strategii, która uwzględni długookresowe, systemowe działania. Członkowie Fundacji szukają i sprawdzają jakie strategie są podejmowane i realizowane.

Fundacja tworzy struktury i narzędzia, dzięki którym darczyńcy oraz wolontariusze mogą dzielić się z potrzebującymi, przez co tworzy nowe modele zachowań społecznych.

„Zależy nam na udzielaniu wsparcia materialnego i usługowego – poradnictwo, dostęp do najlepszych specjalistów, adwokatura na rzecz opiekunów, dzieci oraz osób dorosłych z niepełnosprawnościami, wsparcie psychologiczne i wiele innych. Jesteśmy także platformą, która skupia się i promuje najlepsze praktyki na krajowym i zagranicznym rynku, które skutecznie aktywizują, pokazują osoby z niepełnosprawnościami, proponują rozwiązania, a nie tylko szukają problemów i narzekają. Wierzymy w liderów zmiany i chcemy pomagać im czynić ten świat lepszym miejscem. A dodatkowo mając naukowe zaplecze, poszukujemy rzetelnych źródeł wiedzy oraz prowadzimy badania we współpracy z najlepszymi uczelniami nt. niepełnosprawności” – opowiada Magdalena Jagodzińska, prezeska Fundacji Chodzę i Biegam.

Zobacz, co u nas nowego

Odwiedź nasz profil na Facebooku