Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Zakażenie kości

( eng. Osteitis )

Główną przyczyną zakażenia kości jest infekcja bakteryjna. Najczęściej jest ona spowodowana gronkowcem złocistym. To choroba zakaźna, która najczęściej dotyka osoby poniżej 13 roku życia. Zakażenie kości ma dość charakterystyczne objawy takie jak: ropny wyciek z przetoki, problemy z poruszaniem górną kończyną, utykanie, gorączka, złe samopoczucie, dreszcze, a także obrzęk, ból i zaczerwienienie tkanek ponad ogniskiem zapalenia kości. Diagnoza schorzenia polega na wykonaniu RTG i badań krwi. Infekcja kości wymaga leczenia, a bez odpowiednich zabiegów chirurgicznych lub antybiotyków może powodować zapalenie stawów, martwicę kości czy zaburzenia wzrostu kości.

Zakażenie kości – jak je leczyć?

Opisaliśmy już zakażenie kości – wiesz, co to jest, znasz jego przyczyny i objawy. Teraz pora skupić się na najważniejszej części. W Paley European Institute wiemy, jak ważne jest, by zakażenie kości zostało odpowiednio wyleczone. Zazwyczaj stosuje się antybiotykoterapię lub przeciwciała zwalczające infekcję. W wielu przypadkach okazuje się to jednak niewystarczające. Wtedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. W Paley European Institute wykonujemy zabiegi operacyjne ratujące kończyny, wykorzystując protokół transportu kostnego, protokół kompresji stawu kostnego oraz wydłużanie kości. Po operacji otaczamy również opieką fizjoterapeutyczną.

Zapraszamy do zapoznania się z historią Pana Krzysztofa, u którego lekarze PEI przeprowadzili nowatorski zabieg transportu kostnego według własnej autorskiej modyfikacji z użyciem kabli, zmieniając jego życie na lepsze. LINK DO FILMU

Ortopedia dziecięca to nasza specjalność. Skontaktuj się z nami, gdy potrzebujesz pomocy w przypadku zakażenia kości.

Zabiegi:
Operacje ratujące kończyny w zakażeniach
Protokół transportu kostnego
Protokół kompresji stawu rzekomego
Wydłużanie w pourazowej nierówności kończyn

Pacjent

Zakażenie kości

  • Protokół transportu kostnego
Pacjent

Pacjent

Zakażenie kości

  • Protokół transportu kostnego
Pacjent

Pacjent, 46 lat

Zakażenie kości

  • Protokół transportu kostnego
Pacjent, 46 lat
Publikacje:

O chorobie: Zapalenie kości i szpiku kostnego

Intramedullary Infections Treated With Antibiotic Cement Rods: Preliminary Results in Nine Cases

Ilizarov Hip Reconstruction for the Late Sequelae of Infantile Hip Infection


Umów się na wizytę w European Paley Institute!