Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10
Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.
Staw rzekomy kości piszczelowej (CPT) to niezwykle rzadkie schorzenie, którego cechą charakterystyczną jest specyficzne wygięcie kości piszczelowej. Przyczynia się ono do złamania kończyny oraz utworzenia stawu rzekomego. Wrodzony staw rzekomy kości piszczelowej może rozwinąć się przed urodzeniem lub pojawić się w późniejszym etapie życia dziecka. Szacuje się, że schorzenie występuje u 1 na 190 000 osób. Wrodzony staw rzekomy kości piszczelowej często związany jest z nerwiakowłókniakowatością typu 1 (NF1), a prawie połowa chorych cierpi jednocześnie na neurofibromatozę. W przypadku tego schorzenia wczesna diagnoza jest niezwykle ważna. Im dziecko jest starsze, tym nie tylko staw rzekomy kości piszczelowej ma bardziej uciążliwe objawy, ale także zwiększa się ryzyko, że leczenie okaże się nieskuteczne. Może to spowodować m.in. konieczność amputacji kończyny.
Rozumiejąc: czym staw rzekomy kości piszczelowej jest, można się skupić na tym, czy da się go wyleczyć. Jest to możliwe! Staw rzekomy kości piszczelowej to poważne schorzenie, które wymaga leczenia. Do momentu złamania polega na unieruchomieniu kończyny ortezą (z objęciem kolana i uda), po złamaniu konieczne jest leczenie operacyjne. W Paley European Institute wykonujemy protokół cross union, którego skuteczność wynosi 100% oraz wydłużanie kończyn. W ramach ortopedii dziecięcej i leczenia stawu rzekomego kości piszczelowej oferujemy także fizjoterapię przed i pooperacyjną. Zapraszamy do kontaktu!