Skontaktuj się z nami: + 48 22 150 15 10

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw swoje zapytanie a oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Historia Arabelli – artrogrypoza

Arabella urodziła się z artrogrypozą, czyli grupą objawów o różnej etiologii, obejmującą wrodzone, wielostawowe przykurcze mięśni, sztywność stawów oraz deformacje kostno-stawowe.

Jej rodzice długo szukali w Szkocji chirurga, który podjąłby się leczenia dziewczynki. Niestety bezskutecznie. W końcu trafili w Internecie na doktora Feldmana, który podczas jednej ze swoich wizyt w #PEI przyjął dziewczynkę na konsultację, a w dalszej kolejności podjął się wykonania zabiegu operacyjnego.

U Arabelli podczas jednego posiedzenia operacyjnego zostały wykonane:

➡ obustronna osteotomia kości udowej
➡ obustronna osteoplastyka kości udowej
➡ obustronne skrócenie kości udowej o 5 cm
➡ rekonstrukcja stawów kolanowych
➡ wydłużanie ścięgien kulszowo-goleniowych
➡ obustronne uwolnienie nerwu strzałkowego
➡ obustronna stabilizacja kości udowej płytą LCP oraz wewnętrzna stabilizacja gwoździem śródszpikowym SLIMROD.

Po zabiegu podczas zajęć fizjoterapeutycznych Arabella pracowała nad aktywnym wyprostem w stawach kolanowych, a także wzmacnianiem mięśni umożliwiających zgięcia w stawach. W dalszej kolejności rozpoczęła naukę stania i chodzenia, czyli umiejętności utrzymywania równowagi oraz przezwyciężania strachu przed upadkiem.

Niezwykle istotne w przypadku artrogrypozy jest zaopatrzenie ortopedyczne, ponieważ po zabiegach operacyjnych orteza umożliwia zabezpieczenie stawu oraz utrzymanie zakresu ruchu.

Obecnie dziewczynka uczy się chodzić, funkcjonować w życiu codziennym a standard jej życia stale się polepsza. Wspaniale jest obserwować ten progres!