Skontaktuj się z nami: + 48 513 800 159

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw do siebie kontakt zwrotny, oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

08.01.2021

Palejowe ABC – ANIMATORZY

Pobyt w szpitalu nie należy do najłatwiejszych doświadczeń w życiu dziecka i jego rodziców. Na szczęście istnieją ludzie, którzy potrafią umilić i choć trochę ułatwić ten pełen wyzwań czas. To animatorzy. Najkorzystniej jest wtedy, kiedy stanowią integralną część zespołu zajmującego się dzieckiem. U nas, w Paley European Institute tak właśnie jest! :)

Animatorzy pełnią tutaj ważną rolę zarówno podczas przyjęcia dziecka do szpitala, jak i w trakcie całego pobytu na oddziale. W kolorowych strojach zwierzątek pląsają między salami i wywołują uśmiech na twarzach mniejszych i większych pacjentów, rodziców, a nawet personelu medycznego. Pełne empatii i dobrego humoru oraz z charakterystycznym dla siebie wdziękiem towarzyszą dzieciom w ważnych chwilach. Można z nimi pożartować, pośmiać się, rysować, tańczyć i porobić psikusy, ale także i popłakać. Owieczka i jednorożec potrzymają malucha za rączkę, puszczą ulubioną piosenkę, opowiedzą historię lub po prostu posiedzą obok i będą słuchać.

Rolą animatorów jest dodanie dziecku odwagi, rozweselenie oraz złagodzenie lęku, który może towarzyszyć podczas pobytu w szpitalu. Zabawa doskonale odwraca uwagę od rzeczy, na których dzieci nie chcą się skupiać. Dodatkowo poprawia humor i czasem doprowadza do łez – ale tylko ze śmiechu! Nasze animatorki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że prawdziwa radość przynosi wiele korzyści. Między innymi pomaga się odprężyć i rozluźnić mięśnie, dzięki czemu zabiegi medyczne stają się mniej bolesne. Śmiech obniża ciśnienie krwi, które podnosi się na skutek stresu oraz wspomaga działanie układu odpornościowego.

Wsparcie animatorek pomaga dzieciom radzić sobie lepiej w szpitalnej rzeczywistości oraz wspomaga łagodzenie złych wspomnień spowodowanych wcześniejszymi, niekorzystnymi doświadczeniami związanymi z placówkami medycznymi. Ułatwia małym pacjentom spokojne przejście przez cały proces leczenia w szpitalu, a poprzez tworzenie przyjaznej atmosfery i zapewnianie rozrywki sprzyja powstawaniu dobrych skojarzeń z osobami i miejscami związanymi z opieką medyczną.

Nasze animatorki nie ograniczają się wyłącznie do wspierania dzieci. Dokładają starań, aby również ich rodzice czuli się komfortowo. Z przyjemnością pobawią się z dzieckiem, kiedy opiekun będzie potrzebował odpocząć, skorzystać z toalety, spokojnie wypić coś ciepłego lub wykonać telefon. Jeśli więc zapytają Was czy czegoś potrzebujecie – śmiało im o tym powiedzcie!