Skontaktuj się z nami: + 48 513 800 159

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw do siebie kontakt zwrotny, oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

26.02.2020

Animacje, które pomagają dzieciom walczyć ze strachem przed operacją

Pobyt w szpitalu, operacja i dostosowanie się do zaleceń lekarza dla wielu pacjentów wiąże się z dużym stresem. On z kolei wzmacnia poczucie niepewności i niepokoju o efekty leczenia. Dla dzieci hospitalizacja jest szczególnie trudna. Zabiegi wykonywane przy schorzeniach ortopedycznych, a następnie rehabilitacja dają szansę na przerwanie długotrwałego cierpienia, ale ograniczają kontakty małych pacjentów z najbliższymi i rówieśnikami, co jest sprzeczne z ich naturalnymi potrzebami. O tym, w jaki sposób można pomóc najmłodszym przygotować się na konsultacje lekarskie i operacje, opowiada dr Michał i Marta Tomczuk z Centrum Dziecięcej Aktywności Skakanka skakanka.com.pl które współpracuje z Paley European Institute.

Polecamy artykuł portalu NaszeSprawy:
http://naszesprawy.eu/rehabilitacja-zdrowie-i-nauka/animacje-ktore-pomagaja-dzieciom-walczyc-ze-strachem-przed-operacja/?fbclid=IwAR0tgNtcoma4V7J8yHTE6UI9sbDgZhXxCrQMt_KGGHgJApsXGeCFJXFNIFY