Skontaktuj się z nami: + 48 22 292 31 98

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw do siebie kontakt zwrotny, oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Kwalifikacja przedoperacyjna

Kwalifikacja przedoperacyjna

Po ustaleniu terminu zabiegu Koordynator Pacjenta ustali termin konsultacji kwalifikującej do operacji. Celem wizyty kwalifikującej jest kontrola stanu zdrowia Pacjenta i wykluczenie występowania przeciwwskazań do przeprowadzenia planowej operacji. Na wyznaczoną wizytę Pacjent zgłasza się z kompletem zaleconych badań (pełna lista do pobrania poniżej).

Kwalifikacja przedoperacyjna obejmuje wizytę u ortopedy, anestezjologa, pediatry oraz dietetyka i psychoterapeuty.

 

Łączny czas konsultacji to ok. 120 min. Podczas spotkania zostanie dokładnie omówiona kwestia znieczulenia, zgody na zabieg operacyjny oraz umowa z Paley European Institute i Szpitalem Medicover.

badania laboratoryjne do wykonania przed wizytą pobierz

ORTOPEDA

Lekarz ortopeda po zbadaniu Pacjenta i zapoznaniu się z badaniami potwierdza (lub w razie konieczności modyfikuje) procedurę operacyjną. Wyjaśnia przebieg zabiegu oraz możliwe powikłania i podpisuje z Pacjentem zgodę na zabieg. Konsultacja ortopedyczna to także czas na zadawanie pytań lekarzowi oraz wyjaśnienie niezrozumiałych kwestii, dotyczących zabiegu.

ANESTEZJOLOG

Anestezjolog na podstawie wyników badań, ankiety anestezjologicznej oraz badania podmiotowego (rozmowy z Pacjentem) dobiera najwłaściwszy rodzaj znieczulenia do zabiegu. Informuje Pacjenta o możliwych powikłaniach oraz podpisuje z nim zgodę na znieczulenie.

Ankieta anestezjologiczna pobierz

PEDIATRA

Celem konsultacji u pediatry jest ogólna ocena stanu zdrowia i sprawdzenie czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia planowanej operacji. Na podstawie dostarczonych wyników wymazów lekarz oceni również czy konieczne jest przeprowadzenie prewencyjnej antybiotykoterapii. W razie potrzeby wypisze właściwą receptę.

DIETETYK

Dietetyk na podstawie badań biochemicznych, pomiarów i przeprowadzonego wywiadu żywieniowo-zdrowotnego ustala indywidualne zalecenia żywieniowe, suplementację przygotowawczą do zabiegu oraz prowadzi edukację na temat źródeł naturalnych składników niedoborowych. Celem zoptymalizowania metabolizmu kostnego, poprawy gojenia tkanek oraz skrócenia rekonwalescencji.

Dzienniczek Żywieniowy do wypełnienia przed pierwszą wizytą pobierz

PSYCHOTERAPEUTA

Dzieci mają wspaniałą, bujną wyobraźnię, ale gdy nie wiedzą, co je czeka w ich głowach tworzą się mroczne scenariusze. Bardzo ważnym etapem przed operacją jest wyjaśnienie dziecku tego, co będzie się działo, a nawet zobrazowanie tego przy pomocy rysunku, czy scenki. W PEI dbamy o to by wszyscy czuli się dobrze, dlatego zapewniamy naszym pacjentom i ich rodzinom opiekę psychologa, z którym mogą spokojnie przejść przez cały proces leczenia i rehabilitacji. Nawet herosi potrzebują czasem odpoczynku i wsparcia!

 

KOORDYNATOR PACJENTA

Po odbyciu wszystkich wizyt u specjalistów Pacjent wraca do Koordynatora, któremu przekazuje teczkę z dokumentacją medyczną. Koordynator informuje Pacjenta o przygotowaniu się do hospitalizacji, zgłoszeniu na oddział oraz podpisuje z Pacjentem umowę na zabieg.