Skontaktuj się z nami: + 48 22 292 31 98

Nie udało Ci się dodzwonić? Nasz zespół właśnie rozmawiał z pacjentami. Prosimy zostaw do siebie kontakt zwrotny, oddzwonimy na pewno, by ustalić, jak możemy Ci pomóc.

Konsultacje

Jak przygotować się do wizyty w ramach Paley European Institute?

 

Konsultacja ortopedyczna jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Wizyta pierwszorazowa trwa około 60 min i odbywa się w Szpitalu Medicover przy Al. Rzeczypospolitej 5, w Warszawie. Po przybyciu na miejsce proszę kierować się do rejestracji RehaSport Clinic Warszawa (na lewo od wejścia) celem rejestracji oraz dopełnienia wszelkich formalności.

 

Wizyta

Wizyta pierwszorazowa trwa około 60 min

 

Wizyta

Wizyta pierwszorazowa odbywa się w Szpitalu Medicover przy Al. Rzeczypospolitej 5

  1. Pierwszą procedurą, z którą Pacjent spotyka się po rejestracji – jest zebranie wywiadu. Pacjent jest proszony o podanie informacji dotyczących przebiegu ciąży i porodu, występowania podobnych problemów zdrowotnych w rodzinie, tego czy i jak Pacjent był wcześniej leczony, na co dodatkowo chorował oraz jakie objawy lub pytania skłoniły go do wizyty. Na podstawie uzyskanych informacji założona zostaje historia choroby. W czasie tej rozmowy spytamy również czy pacjent pozostaje pod opieką innych lekarzy specjalistów oraz czy przyjmuje na stałe leki, a jeśli tak to jakie i w jakich dawkach.
  2. Drugą część oceny stanu zdrowia Pacjenta stanowi badanie przedmiotowe. Lekarz, w zależności od potrzeb ocenia chód Pacjenta, położenie kończyn (dowolne/wymuszone), występowanie ewentualnych drżeń czy zniekształceń w obrębie stawów lub kości. Ortopeda może Prosić pacjenta o wykonanie różnych czynności (np. przysiady, skłony), które pozwalając ocenić ruchomość czynną poszczególnych stawów. Poza nią badaniu podlega także ruchomość bierna – polega to na tym, że lekarz wykonuje kończynami pacjenta ruchy w poszczególnych płaszczyznach, szukając przez w trakcie tego ewentualnych oporów patologicznych. Podczas konsultacji ortopedycznej ocenie podlega również siła mięśniowa Pacjenta.

W razie potrzeby lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań obrazowych na miejscu lub skierować Pacjenta do zewnętrznego ośrodka diagnostycznego.

 

W ciągu 21 dni roboczych od konsultacji, otrzymacie Państwo raport z wizyty wraz z Indywidualnym Planem Leczenia przygotowanym przez Nasz Zespół. Termin też może ulec wydłużeniu w przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań diagnostycznych lub przeprowadzenia dodatkowych konsultacji w ramach Zespołu Lekarskiego PEI.

 

W celu usprawnienia procedury rejestracyjnej najpóźniej dwa dni przed wizytą prosimy o przesłanie wszystkich posiadanych zdjęć radiologicznych (RTG, TK, MRI) na adres badania@paleyeurope.com wraz z krótkim opisem choroby lub pytaniami do konsultacji. Nieprzesłanie powyższych badań znacząco wydłuża proces przygotowania planu leczenia i w wyjątkowych sytuacjach możemy prosić o przeniesienie wizyty na inny termin.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z Koordynatorem Pacjenta, który udzieli Ci wszelkich dodatkowych informacji i pomoże przygotować się do wizyty.